Menu

Strona internetowa o responsywnym charakterze

strona responsywna Rozwój urządzeń mobilnych sprawił, że coraz więcej użytkowników Internetu do przeglądania stron poza komputerami wykorzystuje również tablety czy smartfony. To sprawia, że wartymi uwagi są strony, które same będą dostosowywać się do urządzenia, na którym są wyświetlane. Takie witryny określa się jako responsywne i obecnie są coraz chętniej wykorzystywane. Strony o takim charakterze samodzielnie dopasowują się do rozdzielczości urządzenia, na którym są wyświetlane, a to sprawia, że stają się bardzo wygodne dla użytkowników. Kiedy warto wybierać takie strony? Wspominając strony responsywne trzeba wiedzieć, że są one przede wszystkim niezwykle korzystne dla użytkowników, którzy niezależnie na jakim urządzeniu przeglądają internet mogą swobodnie korzystać ze wszystkich informacji, które na tej witrynie się pojawiają. Warto również zauważyć, że witryna o responsywnym charakterze dostosowuje się nie tylko do rozdzielczości urządzenia, ale również do przeglądarki, na której jest wyświetlana. Jest to także bardzo ważne, gdyż niezależnie od wszystkiego taka strona jest przejrzysta i dobrze wyświetlona co jest ważne dla użytkowników. Jeśli na stronie przygotowanej pod komputer były elementy klikalne na stronie responsywnej będą one przybierać charakter dotykowy.

Poza tym strona na urządzenia mobilne często jest pozbawiona pewnych dużych elementów graficznych co ogranicza wykorzystywany transfer oraz przyspiesza wczytywanie witryny. Decydując się na taką stronę można również oczekiwać oszczędności, gdyż nie wydaje się kilkukrotnie pieniędzy na przygotowanie witryn, które będą dopasowane do poszczególnych platform, na których mogą być w różnych sytuacjach wyświetlane. Poza tym strona o responsywnym charakterze będzie przyciągać użytkowników.

responsywna stronaNajczęściej osoby, które korzystają z urządzeń mobilnych chętnie wracają na takie strony, które były dostosowane do ich urządzeń. Jeśli tego dostosowania brakowało najczęściej użytkownik nie wraca na witrynę, gdyż brakuje na niej danych bądź jej przeglądanie jest męczące. Przygotowanie responsywnej witryny Gdy wykonujemy stronę o responywnym charakterze powinniśmy zadbać o to, by dopasować poszczególne elementy do różnych rozdzielczości. Dodatkowo możemy określić, które elementy graficzne będą wyświetlane w poszczególnych rozdzielczościach. Tak zdecydowanie łatwiej dopasuje się stronę do urządzeń mobilnych. Pojawiają się również ogólnodostępne aplikacje, dzięki którym można z łatwością stworzyć taką stronę. Dostajemy w nich specjalne pliki .js oraz .css, na których można wygodnie pracować. Wykorzystanie takich szablonów pozwala zadbać o wiele elementów na stronie. Dostępność takich aplikacji za darmo ułatwia stworzenie strony o responsywnym charakterze. Można z całą stanowczością stwierdzić, że obecnie wykonanie strony responsywnej jest już koniecznością. Przede wszystkim rośnie liczba użytkowników sieci, którzy wybierają inne urządzenia poza komputerami. Dlatego trzeba dać im możliwość wygodnego przeglądania stron www niezależnie od tego, na jakim urządzeniu ją otwierają.

SEO specialist w firmie Semarch.